Teknoloji

League of Legends 0xc00007b Hatası Çözümü

League of Legends oyununun hatalarından en çok arananlardan bir tanesi de 0xc00007b Hatası olarak karşımıza çıkıyor. Hata hakkında merak edilenleri bu yazımızda bir araya getirerek pratik ve kolay çözüm yöntemleri sunacağız. Bahsedeceğimiz adımları uygulayarak sorundan kurtulabilir, istediğiniz oyun zevkini yaşamaya devam edebilirsiniz.

League of Legends 0xc00007b Hatası alan kullanıcıların genel olarak yaşadıkları problem bilgisayarlarında bulunan DirectX sisteminden kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte farklı nedenler olarak da geçersiz görsel formatlarının kullanılması veya eksik olan dosyalardan da yaşanabilmektedir. Hatayı aldıktan sonra çözüm adımları olarak öncelikle Microsoft’un son sürümü olan ve bilgisayarınıza tam uyumlu DirectX sürümünü yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlemi uygulayarak problemi büyük oranla çözeceksinizdir.

Sorun bahsettiğimiz işlemden sonra çözülmediyse yapacağınız tek bir adım kalmaktadır. Bu adım ise League of Legends’ın bazı konular hakkında oyuncuları ile birebir iletişim kurmasından faydalanmaktan geçer. Bu neticede eğer ki bahsettiğimiz çözüm yöntemi çalışmaz ise kendilerine durumu aktarabilir, yardım isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.