Teknoloji

PUBG GFX TOOL Ayarları Nasıl Yapılır?

Pubg GFX Tool Ayarları

Mobil Oyun Dünyası’nda artık zirveye oturun ve +100 milyon üzerinde kullanıcı barındıran, bilgisayar oyunundan bile daha fazla oyuncusu mobilde bulunan “PUBG Mobile” kimi zaman telefonların yetersiz sürümü veya düşük donanıma sahip olduklarından dolayı oyun içinde “Kasma”, “Donma” gibi problemler ile karşı karşıya kalınabilir, bu da oldukça can sıkıcı bir durum, bunu hepimiz biliyoruz. Peki oyundan istenilen verimi nasıl alacağız? Nasıl daha yüksek FPS rakamlarına ulaşacağız? İşte bu yazımızda GFXToolAyarları ile +60FPS almaya çalışacağız.

Mobil Pubg GFX Tool Ayarı için öncelikle GooglePlay Mağaza üzerinden GFXTOOL uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Ardından uygulamayı açtığınız zaman bu ekran karşınıza çıkacaktır.

[GFX Tool uygulaması, Mobile PUBG için geliştirilen bir “Performans İyileştirme” programıdır.]

Select Version, Versiyon Seçin sekmesi uygulamanın ayarlanmasıyla ilgili en önemli kısımdır. Sürüm 0.7’yi seçtiğiniz taktirde uygulama sizden “ROOT” yapmanızı isteyecektir. Dünya’da şu an Kore’de 0.7 sürümü olsa da henüz son sürüm 0.6 olarak kabul edilmektedir. GFX Tool’u çalıştırmadan önce, hangi sürümde olduğunu kontrol etmeyi unutmayın.

Resolution, Oyun çözünürlüğünü düşürmek, oyun uygulamasında oluşturulan piksel sayısını azaltırken görüntüyü küçülteceği için kesinlikle FPS performansınızı iyileştirir. OnePlus 3’teki oyun 1920 × 1080’de çalışır, böylece çözünürlüğü 960 × 540’a yarıya düşürmek daha az işlem ve daha pürüzsüz bir oyun performansı sağlayacağından FPS’i yükseltmek için önemli ayarlardan biri de Resolution’dur.

Graphics,  PUBG, uygulamanın kendisinde çok sayıda grafik seçeneğine sahiptir, ancak GFX Aracı, normalde kullanıcıya gösterilmeyen bazı gizli grafik seçeneklerine erişebilir (örneğin, çok yüksek kaliteli grafik ayarları). Performans için en iyi ayar, “Pürüzsüz” ön ayar olacaktır, çünkü grafikleri yalnızca bir miktar düşürürken, iyi bir FPS artışı sağlar. Bu da önemli ayarlarımızdan bir tanesidir.

FPS,  Bu, GFX Aracı’na ulaşmaya çalıştığınız maksimum FPS’yi ve bu FPS sınırını denememeyi ve aşmamasını söyler. Bu, termal azaltma ve ayrıca pil tüketimini önlemek için çok kullanışlıdır. 60 burada iyi bir ayardır, daha yüksek ayar daha iyi bir akışkanlık kazandıracaktır ancak daha fazla pil tüketimi ve telefon ısınmasını arttırmaya sebep olabilir.

Bu yüzden “60 FPS” en idealidir.

Vulkan, Bu, desteklenen cihazlarda Vulkan Graphics API kullanımı ve performansı artırabilmesi anlamına gelir. En yeni cihazlar Vulkan’ı desteklemelidir, ancak cihazınız desteklemediği için PUBG başlatılamazsa, bunu GFX Aracı üzerinden devre dışı bırakabilirsiniz.

Shadows, Gölgelerin devre dışı bırakılması performans açısından oldukça etkilidir yüksek performans sağlar ancak PUBG oyununda bunu yapmak nitekim iyi bir fikir değildir. Görsel ve oynanış açısından kötü bir ayar olması mümkün.

Style, stil ayarı oyunlardaki doygunluk ve renk seviyelerinin ayarını sağlar, bu ayarın performans için bir etkisi olduğu söylenemez.

Anti-aliasing, bu ayar iyi bir FPS artışı için devre dışı bırakılmalıdır. İyi bir çözüm olabilir ancak oyun içi oynanış performansı bakımından yararlı olmayabilir. Oyundaki kenarların daha “pürüzlü” görünmesine neden olacaktır.

Ayarlarınızı kaydedin ardından uygulamayı kapatın ve PUBG’yi açın. Oyun ayarları için her ne kadar grafik ayarlarını iyileştirmiş & düzeltmiş olsak da bu işin kesin çözümü değildir. Telefonunuzun donanımsal özellikleri (işlemci, ram) en önemli etkenlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds