Sağlık

Lercadip Ödem Yapar mı?

Daha önce paylaştığımız makalelerde ilaçların ödem yapıcı etkilerinden siz değerli okurlarımıza çok detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu makalemizin konusu ise Lercadip isimli ilaç ve ödem arasındaki ilişki hakkında olacaktır. Yazıyı çok dikkatli bir şekilde sonuna kadar okumanız çok büyük önem arz etmektedir. Hipertansiyon ilaçlarının kullanım şekilleri ve dozu kadar görülen yan etkiler de bir o kadar önemlidir. 

Lercadip ödem yapabilir. Bu ödemin görülme şekli daha çok ayak bileklerinde görülmesi şeklinde bildirilmiştir. İlaç prospektüsünde ise bu tür bir yan etkinin fazlasıyla önemli olduğu ve bu tür bir etki görüldüğü anda en yakın hastanenin acik servisine başvurmanız gerektiği yazmaktadır. Bu sebepten dolayı ilacı uzman hekiminiz reçete etmiş olsa dahi derhal kullanmayı keserek hastaneye başvurduktan sonra doktorunuzu bilgilndirmeniz gerekmektedir.

Sonuç olarak, hipertansiyon hastalık olarak çok riskli ve düzenli, ısrarcı tedavi isteyen bir hastalık olmasının yanında tedavisi esnasında kullanılan Lercadip gibi ilaçlar çok dikkattle uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.