Mimari

Şarjlı Matkap Kaç Saat Şarj Edilmeli?

Eski cihazlardan alışkın olduğumuz bir konu var, kullanılan şarjlı ürünün geceden sabaha kadar şarj edilmesi gerektiğini düşünürüz. Yeni ürünlerle birlikte artık bu tamamen tarihte kaldı. Telefon gibi çoğu cihazı birkaç saat şarj etmek yeterli oluyor. Ancak şarjlı matkap kaç saat şarj edilir? Sorusunun cevabı bir miktar farklı.

Şarjlı matkaplar pil yapısı olarak bir miktar farklı çalıştığından dolayı bir saat gibi süreler çok kısa kalacaktır. Bir şarjlı matkap en az 3 saat şarj edilmelidir. Ayrıca şarjı tam dolmadan sürekli kullanıp, şarjda tutmak batarya sağlığı açısından fazlasıyla zararlı olabilir. Böyle bir durumda ise özellikle işiniz için kullandığınız matkabın sizi yarı yolda bırakması hiç istenmeyecek bir durumdur.

Bu hususlara dikkat etmenize rağmen sizin için bir önerimiz bulunuyor. Matkabı şarjı tam dolu olsa bile yedekte bir adet batarya bulundurmanız çok mantıklı bir hareket olacaktır. Bazı markalar kutuda hazır bir şekilde yedek bulundursa da bazı durumlarda arızalı ya da kutuda gelmemiş ürünler için yeni şarj aleti ve batarya alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.