Teknoloji

iPhone LL/A Ne Demek?

Teknoloji kategorimizde yer alan önceki makalelerimizde Apple iPhone cihazlar hakkında çok detaylı bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Bu makalemizde ise lla kısaltma kodunun ne anlama geldiğinden kısaca bahsedeceğiz. Apple markası iPhone cihazları üretirken her ülkeye ait ayrı bir seri numarası verir. Bu seri numaralarındaki cihazlarda çok ufak farklar bulunabilmektedir. Cihazın hangi seriye ait olduğunu cihazın orijinal kutusundan ve Ayarlar-Hakkında bölümünden rahatlıkla öğrenmeniz mümkün olacaktır.

iPhone lla demek, yurtdışında üretilmiş olan telefon modellerine verilen bir koddur. Bu kod Amerika Birleşik Devletleri’ne özeldir. Kullanıcıların kafasında oluşan en büyük karışıklıklardan biri ise böyle bir cihazın sim kilitli olup olmayacağıdır. Bu telefonlarda tıpkı tüm yurtdışı cihazlarda olan kurallar geçerlidir.

Örneğin, kendi pasaportunuza kayıt hakkınız varsa kayıt yaptırabilirsiniz. Ya da imei numarası üzerinden uzatma hizmeti veren yerlere başvurarak telefonun ayarlarıyla detaylı bir şekilde oynamak suretiyle süreyi maksimum bir yıllık şekilde uzatabilirsiniz. Özet olarak, ll/a cihazların her zaman bildiğimiz iPhone’dan hiçbir farkı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi