Ekonomi

Lever Kaldıraç Ne Demek?

Önceki ekonomi makalelerimizde kaldıraç ile ilgili yüzlerce makale hazırladık. Bu makalemiz ise kısaca bir tanımdan oluşacaktır. Kaldıraç bildiğiniz üzere borsa, forex ve kripto borsaları içerisinde düşük maliyetlerle yatırım yaparak kat kat fazlasını geri almanıza yarayan sisteme verilen isimdir. Bazı internet siteleri ve sistemler içerisinde ise lever kaldıraç şeklince bi tabir görerek kafanız karışmış olabilir. Ancak bunun anlamı oldukça basittir.

Lever kaldıraç demek, klasik kaldıraç sistemini aynı şekilde ifade eder. Lever kelime anlamı olarak zaten kaldıraç anlamına gelmekte olup, yalnızca hem İngilizce hem Türkçe eş anlamlı terimlerden oluşmaktadır. Bu sebepten dolayı bu ifadeyi gördüğünüzde kafanızın karışmasına gerek yoktur. Konu ile ilgili benzer merak ettiğiniz bir terim var ise yazı altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi