Ekonomi

Kredi Çekmek Bursu Keser mi?

Öğrenciler tarafından KYK kredi ve bursu alanlar bankalardan genellikle kredi çekemiyor. Bunun asıl sebebi düzenli bir gelirleri ve sigorta kayıtları olmaması. İnternette kredi çekmek ve burs ile ilgili arama yaptığınızda genellikle KYK kredi bursu ve karşılıksız bursu hakkında yazılar bulursunuz. Bu makalemizde banka kredisi çekmenin hali hazırda devletten aldığınız bursun kesintiye uğramasına sebep olup olmayacağından bahsedeceğiz. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki kredi çekmek bursu kesmez.

Kredinin kesilmesine sebep olacak durumların en başında bir işyerinde çalışmanız ve sigorta başlangıcınız olması geliyor. Bunun dışında hesap hareketlerinizde artış olması sebebiyle gelirinizdeki diğer artışlar da bursunuzun kesilmesine sebep olabilmektedir. Ancak bankadan çektiğiniz kredi çok yüksek miktarlarda da olsa ödünç bir para olacağından dolayı bursunuzu etkilemeyecektir. Başta belirttiğimiz gibi burs alacak durumda olan bir öğrencinin banka kredisi çekmesinin çok zor olduğunu da tekrar hatırlatalım.

Öğrenci Kredi Kartı Bursu Keser mi?

Bununla birlikte bu soru da aklınıza gelebilir. Bankalar nakit krediler yerine öğrencilere düşük limitli kredi kartı verme konusunda bir miktar daha bonkör davranmaktadır. Bu sebepten dolayı aldığınız kredi kartı da bursunuzun kesilmesine sebep olmaz. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds