Biyografi

Lidya Akkuş Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Boyu? Dizileri?

Lidya Akkuş kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Lidya Akkuş’tan söz edeceğiz.

Lidya Akkuş Kimdir?

  • Oyuncu.

2011 yılında dünyaya gelen Lidya Akkuş, ilkokul öğrencisi ve oyuncu olarak tanınmaktadır. Oyunculuk kariyerine 2019 yılında Ahtapot adlı kısa filmde başlayan Lidya Akkuş, sonrasında Sadakatsiz adlı dizide rol almış; dizide Asya’nın çocukluğuna hayat vermiştir. Lidya Akkuş, ayrıca TRT 1 ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu adlı dizide oynamıştır.

Rol Aldığı Film ve Diziler

  • Alparslan Büyük Selçuklu (Akça’nın Çocukluğu, TV Dizisi 2022)
  • Sadakatsiz (Asya’nın Çocukluğu, TV Dizisi 2020)
  • Ahtapot (Ece, Kısa Film 2019)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan (ailesi tarafından yönetilmektedir) Lidya Akkuş, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu adlı dizide Akça’nın çocukluğuna hayat vermiştir. Çocuk oyuncu Lidya Akkuş hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Lidya Akkuş, erişim tarihi: 5 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.