Gezi

Bebeğe Pasaport Nasıl Çıkarılır?

Yurt dışına çıkacak olan ailelerin bebekleri olduğu takdirde, bebeğe pasaport nasıl çıkarılır? Sorusunu sorma ihtimalleri oldukça yüksektir. Bebek için alınacak olan vizenin başvuru sırasındaki işlemleri gidilecek olan ülkeye bağlı olarak bazı noktalarda değişiklik gösterse de genel itibariyle her ülkede başvuru sırasında istenilen bazı bilgi ve belgeler aynı olmaktadır. Bebeğiniz için pasaport çıkartmak istiyorsanız, aşağıda yer alan adımları takip etmeniz gerekir: 

  1. Seyahat etmeyi düşündüğünüz ülkenin büyükelçiliği veya konsolosluğuna başvuru yaparak, biz de işlemleri için randevu alınmalıdır. 
  1. Randevu tarihi geldiği gün bebek ile birlikte, ebeveynlerin de başvuru yerinde bulunmaları gerekir. 
  1. Başvuru için verilen formun doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Bu işlemin ardından ebeveynlerin imzası da gerekir. 
  1. Bebeğin tek başına çekilmiş bir fotoğrafı istenir. Başvuru sırasında verilecek olan fotoğraf, son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. 
  1. Bebeğe ait kimlik bilgileri ve vize için başvuru yapılan ülkeye göre istenilen belge ve bilgiler olabilir. Bebeğin kimliği dışında, ebeveynlerin kimliği de işlem sırasında istenir. 
  1. Başvuru için gerekli olan son işlem ise belirlenen tutarın vize başvurusu için ödenmesidir. İşleme alınan pasaport başvurusu, başvurunun yapılmış olduğu zamana ve yoğunluğa bağlı olarak 2 hafta ile bir ay arasında genelde teslim edilir. 

Bebeğe pasaport nasıl çıkarılır? Sorusu için vize çıkartma işlemi sırasında gereken adımlar genelde yukarıda belirtildiği gibidir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.