Teknoloji

Lock Screen Stories Durduruldu Hatası Çözümü

Samsung Galaxy cihazlarda sık sık sorunlar yaşanarak kullanıcılara tedirginlik yaratılabiliyor. Tedirginlik yaratan ve büyük bir problem olarak karşımıza çıkan sorunlardan bir tanesi de ‘’Lock Screen Stories Durduruldu Hatası’’ olarak belirmektedir. Sorunun yaşanılma bakımından en fazla görüldüğü cihaz Samsung Galaxy J7 Prime modelidir ve diğer modellerde de doğal olarak görülebilmektedir. Öncelikle hatanın alınma nedeni olan uygulamadan bahsedecek olursak Lock Screen Stories, kilit ekranı için tasarlanan bir uygulamadır. Uygulama sayesinde her zaman farklı bir duvar kağıdı ile karşılaşırsınız. Büyük bir kullanım desteği isteyen uygulama ise bazı nedenlerden dolayı çalışamaz hale gelebilmektedir.

Hatanın alınma nedenleri konusunda cihazda fazla yer olmaması ve sürüm bakımından uygun olmaması gelmektedir. Uygulama destekleyemediği bu bölgeyi devre dışı bırakarak kullanıcıya sorun yaratır. Hatanın çözülmesi alanında ise yapacağımız üç farklı hamle bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Lock Screen Stories’i devre dışı bırakınız.
  2. Programa Ayarlar kısmından giriş yaparak önbellek temizlemesi yapınız.
  3. Widget özelliiğini kullanarak uygulamayı devre dışı bırakınız.

Birbirinden farklı üç adımda sizi Lock Screen Stories Durduruldu Hatasından kurtaracaktır. Eğer ki problem çözülmüyor ve yaşanılmaya devam ediyorsa en son seçenek olarak cihaz sıfırlama yolunu tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.