Facebook Mesajlarını Göremiyorsanız

Bu yeni çıkmış bir şey olmasa da cep telefonundan facebook kullanırken mesajlara ulaşmaya çalıştı iseniz bu gereksiz zorunluluğu siz de görmüşsünüzdür: Facebook Messenger

Bilmeyenler için ben hemen özetleyeyim telefonda tarayıcı üzerinden facebook kullanırken birine mesaj göndermek veya gelen mesajı okumak istediğinizde size mesaj gösterilmeyip facebook messenger uygulamasını indirebileceğiniz bir linke yönlendiriliyorsunuz. Zaten telefonumda whatsapp gibi gayet temiz ve kullanışlı bir uygulama varken bu gereksiz uygulamayı neden kullanayım?

Uygulamayı indirdikten sonra telefonunuza gelen sms mesajlarını da bu uygulama üzerinden kullanabileceğinizi anlatarak sizi bu uygulamaya daha çok bağımlı kılmaya çalışmışlar. Telefona ve internet paketine verdiği zarar da çabası uygulamanın kapladığı alan sürekli şişiyor ve haftada bir gelen 300-400 mb civarlarında güncellemeler internet paketini baya bir zorluyor.

Facebook mesajları göremiyorum demenize gerek yok artık bu uygulamayı indirmek zorunda olduğumuzu biliyorsunuz. Peki bu uygulama olmadan facebook mesajlarını telefon üzerinden nasıl görebiliriz derseniz; google chrome gibi bir tarayıcı uygulamasından masaüstü versiyonuna giriş yapabilirsiniz.

Halihazırda internet aleminde krallığını ilan etmiş bir web sitesi olarak Facebook’un böyle bir zorlama ile Messenger uygulamasına yönlendirme yapması ve kullanıcıların tarayıcıdan mesajları görememesini saçma olarak görüyorum. Sevgili Facebook zaten whatsapp senin kendi kendine neden böyle bir girişime daha girip saçma bir uygulamayı kullanmaya insanları zorluyorsun?

Bir de bunun üstüne acaba önemli bir mesaj mı geldi diyerek yüklediğim uygulamada gelen bildirim ‘— ile artık arkadaşsınız ona merhaba de!’

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.