Teknoloji

Macbook Saatiniz İleri Hatası

Macbook saatiniz ileri hatası alıyorsanız, saat ve tarih ayarlarınızı yeniden doğru bir şekilde ayarlamanız gerekir. Bu hata sizin kullanmış olduğunuz Macbook’un tarih ve saatinin gerçek zamana göre uyumsuz olduğu anlamına gelir. Hata ile genelde, belirli bir zaman dilimine bağlı olarak doğru ayarlama yapılmaya çalışıldığı takdirde kimi zaman karşılaşılabilir. 

Macbook saatiniz ileri hatası ile karşılaştığınız zaman, işletim sistemine bağlı olarak senkronize işleminin bağlantıya bağlı olarak yaşanan aksaklık nedeni ile veya sunuculardaki farklı bir hataya bağlı olarak saat ayarlamasının düzgün bir şekilde gerçekleşememesinden dolayı meydana gelebilir. Macbook saatinizi düzeltmek için aşağıda tarif etmiş olduğumuz adımları izlemeniz gerekir: 

  1. Sistem tercihlerini açın ve ardından Dock’da yer alan sistem tercihlerini seçin. 
  1. Sistem tercihleri penceresinden tarih ve saati seçin. 
  1. Düzenleme yapabilmek için sol alt kısımda yer alan kilit simgesine tıklayın ve yönetici parolanızı girin. 
  1. Karşınıza çıkan pencerede saat ayarını otomatik olarak ayarlayın seçeneğini tıklayın. Böylece yerel ağınızdaki saate uygun şekilde tarih ve saat otomatik olarak ayarlanacaktır. 
  1. Yine de tarih ve saatiniz doğru bir şekilde ayarlanmamışsa, tarih ve saati el ile ayarlama seçeneğini tıklayarak, doğru bilgileri girin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.