Manchester Konser Patlaması

İngiltere’nin Manchester şehrinde Ariana Grande konserinde yerel saat ile 22.35 sularında arka arkaya büyük patlamalar yaşandı.

Dünyaca ünlü şarkıcı Ariana Grande 21 Mayıs akşamında bir konser düzenledi. Konsere ilgi çok büyüktü çoğunluğu genç olan binlerce seyirci heyecanla konseri izlediler. Malesef terörün dini ve ırkının olmadığını tekrar anlıyoruz ki, konser performansı bittikten sonra konser salonunda büyük bir patlama yaşandı. Dakikalar sonra gelen bir son dakika bilgiye göre (kaynak: BBC) ikinci bir patlama yaşandı. Binlerce izleyici kargaşa içerisinde Manchester’da oluşan bu patlamadan kaçmaya çalıştı.

İlginizi Çekebilir:  Koç'un Abdülmecid Köşkündeki İğrenç Sergisi

Kırmızı Alarm Verildi


Manchester’da yaşanan konser patlamasından sonra polis kırmızı alarma geçti. Metrolar kapatıldı ve otobüs seferleri tamamen durduruldu. Patlama sıradında çok büyük bir ses duyulduğu söyleniyor fakat verdiği zarar konusunda şu an bir bilgimiz yok. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. İngiltere polisinin patlamadan sonra cesetler gördüğü bildirildi. Çok sayıda yaralı var.

İlginizi Çekebilir:  ABD Donanması Twitter’da İstanbul Boğazı’nı Kapak Fotoğrafı Yaptı

Olayın ardından gelen patlama sesinin kulakları zorlayan seviyelerde olduğunu ve yıkılma sesine benzediği eklendi.

Polis Helikopterleri Bölgede

Patlamanın ardından acil servis, polis ve itfaiye organize ve güvenli bir şekilde bölgeyi boşaltıyor. Üst düzey güvenlik sağlamak amacıyla bölgeye polis helikopterleri gönderildiği bildirildi.

İlginizi Çekebilir:  Kitle İletişimin İlk Örnekleri Nelerdir?

Olayın tanıklarından gelen bilgiler bu şekilde. İngiltere polisinden gelen son bilgiye göre: 21 kişi yaşamını yitirdi ve 59 kişi yaralandı.

İnsanlar Sokaklarda

Patlamanın ardından ulaşımın güvenlik sebebiyle engellenmesi, insanlar şehir merkezinde sabahlamak zorunda kalacak gibi görünüyor. Oteller tamamen dolmuş durumda ve insanlar bir an önce kendilerine güvenli bir alan bulma çabasında.

 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri