Ekonomi

Marka isim Patenti Nasıl Alınır?

Marka isim patenti nasıl alınır? Günümüzde pek çok kuruluş marka patent, marka tescili, patent tescil gibi konularda arayış içerisinde olmaktadır. Bir markayı etkin bir şekilde korumak önemli bir husustur. Bunun için iyi bir kuruluş aracılığıyla ilgili işlemleri tamamlamanızı öneririz. Peki marka tescil işlemleri nasıl yapılın, isim patenti nasıl alınır?

Marka isim Patenti Nasıl Alınır?

Marka ve patent tescili konularında Efor Patent tercih edilebilir en iyi kuruluşlar arasında yer almaktadır. İlgili detaylara Eforpatent.com.tr aracılığıyla ulaşmanız mümkün olacaktır. Hayallerini kurduğunuz ürünün tam istediğiniz biçimde özgün fikirlerinizi ortaya koyduğunuz pazarlama sırasına gelince size ait olduğunu nasıl ispat etmeniz için patent almanız gerekir.

Markanın patent tescil için Türk Patent Enstitüsü’ne müracaatın sonrasında markaya itirazın olup olmadığına dair bir ilan verilir. Markaya herhangi bir itiraz bulunmaması durumunda tescil işlemleri ortalama 10 ya da 12 ay içinde tamamlanır.

İsim Hakkı Neden Alınmalıdır?

Marka tescil hakkı alma sebepleri arasında yer alan en önemli sebeplerden bireylerin markalar üzerinde üretim yapacakları alanda özel ve adı bilinen bir marka olmak için yapmaları gereken ilk adımdır. Dünya ya da ülke çapında üretimde bulunacak olan bireylerin markalarını özelleştirmeler ve marka isimlerini belli büyük kitlelere duyurmaları için özgür ve güçlü bir markaya sahip olmaları gerekir.

Marka İsim Patenti Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

İsim hakkı alma talebinde bulunmak için gerekli belgeler bireylerin oluşturdukları markanın yasal bir şekilde marka araştırması için başvuru aşamasında gerekli olan bazı belgeler bulunur. Bu belgeler, müracaat formu, tescil talebinde bulunan marka ait 1 adet örnek, marka müracaat için gerekli olan miktarın bankaya yatırılması ve dekontun ibraz edilmesi, markaya ilişkin vekâletname belgeleridir.

Başvuru aşamasında bireylerin talep edilen belgeler eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlandıktan sonra isim hakkı talebi için Türk Patent Kurumu teslim edilmesi gerekir. Eforpatent.com.tr adresinden tüm merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Patent başvuru konusunda ilgili detaylar önermiş olduğumuz sitede yer almaktadır. Marka isim patenti nasıl alınır? Sorularına yönelik sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.