Edebiyat

Kitap Tutkunları İçin Kitaplık Önerileri

Okurken hayaller alemine daldığımız, maceradan maceraya koştuğumuz, bazen üzülüp bazen güldüğümüz kitaplar hayatımızın önemli bir bölümünü oluşturur. Onlarla hem eğlenir hem de öğreniriz. Kitap sayfalarını çevirmenin tadı da kokusu da bir başka gelir insana. Her sayfasında insanı büyüleyen farklı bir heyecan, farklı bir macera başlar. Sayfaları kırışmasın, tozlanmasın ve yıpranmasın diye odamızda onlar için özel alanlar oluştururuz. Bu yüzden kitaplarımızı koymamız için tasarlanmış kitaplıklar da bir o kadar önem kazanır. Çeşit çeşit modelin içinden en beğendiğinizin seçimini yapmak size kalır.

Kitaplıklar hem dekorasyonu hem de işlevselliği ile kullanıcıya hitap eder. Şık bir tasarımın yanında ürünün büyük ya da küçük olması, yapıldığı malzeme ve kullanışlı olması göz ardı edilmeyen özellikler arasındadır. Seçtiğiniz model ile odanızda kendi tarzınızı yansıtabilir ve kitap okumayı daha önemli hale getirebilirsiniz. Siz de birkaç modele birlikte daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Klasik Sevenlere ve Ahşap Tutkunlarına: Ahşap Kitaplık

Kitaplık deyince ilk önce ahşap kitaplıklar akla gelir. Ahşap modeller dayanıklı ve uzun süre kullanılabildiği için en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bunlar duvara monte edilebildiği gibi oda içinde bir yere de konumlandırılabilir. Üç raflı ya da beş raflı modellerinin yanında daha fazla eşya koyabilmek için dolap detayları bulunan kitaplık modelleri ile odanızdaki fazla eşyadan kurtulabilir ve odanızı daha geniş gösterebilirsiniz. Ayrıca yapacağınız şık ve kaliteli kitaplık seçimi ile odanızın ambiyansını değiştirebilir ve küçük dokunuşlar ile odanızda harikalar yaratabilirsiniz. Kitaplığınızda beyaz, kahverengi, siyah ve krem gibi birçok ahşap kitaplık rengini tercih edebilirsiniz. Böylece kitaplığınız ve odanızda kullandığınız renkler arasında bir uyum yakalayabilirsiniz. Bu sayede odanızda kullanacağınız ahşap kitaplıklarla doğadan ilham alınmış ve saf ağaçların kullanıldığı rüstik bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Göze Hitap Etmek İsteyenlere: Dekoratif Kitaplık

Farklı ve göze hitap eden modeller herkesin dikkatini çeker. Farklı tasarımları ya da renk geçişleri olan küçük detaylarla büyük ilgi uyandıran dekoratif kitaplıklar tam da bu noktada herkesin ilgi odağını oluşturur. Bu yüzden odasında şık ve farklı köşeler hazırlamayı sevenler için dekoratif kitaplıklar vazgeçilmezler arasında yer alır. Dilerseniz tuttuğunuz takımın renkleri, dilerseniz sevdiğiniz bir nesnenin şekli, dilerseniz de farklı geçişleri olan geometrik şekiller ile kitaplarınızı şık bir kitaplığın içinde görebilirsiniz. Ayrıca kitaplığınızda kullanacağınız renk tonlarını odanızda bulunan renk tonlarına göre ayarlayabilirsiniz. Sıcak renkler kullanarak odanızı canlandırabilir ya da soğuk renklerle odanızda dinlendirici bir etki oluşturabilirsiniz. Bu sayede hem kitaplarınızı bir düzene sokabilir hem de görenleri şaşırtabilirsiniz.

Kitap Okumayı Daha Zevkli Hale Getirin

Kitaplıklar yalnızca kitapları koyabileceğiniz mobilyalar değil, aynı zamanda çeşitli çerçeve, aksesuar, biblo gibi pek çok dekoratif ürünle canlandırabileceğiniz yaratıcılığa açık parçalardır. Bu sayede dekoratif kitaplıklar ile odanızdaki renk uyumunu yakalayabilir ve farklı dekoratif ürünler ile odanızı olduğundan daha canlı gösterebilirsiniz. Zevkinize uygun bir kitaplığa sahip olduktan sonra geriye kalan tek şey kitaplarınızı raflara yerleştirmek. Bunun için kitaplarınızı alfabetik sıraya göre bir düzene sokabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz kitaba kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz kitaplarınızı renklerine göre ayırabilir ve gökkuşağını andıran harika bir renk geçişi yaparak kitaplarınızı farklı kombinasyonlarla kitaplığınıza özenle yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz de rafları en çok okunanlar, en beğenilenler gibi bölümlere ayırabilir ve kitaplarınızı dilediğiniz şekilde sıralayabilirsiniz. Seçim sizin! Stilinize ve zevkinize uygun modelleri Divanev’de bulabilir, bütçenize uygun kitaplık fiyatlarını görmek için de hemen Divanev’i ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.