Mehmet Emin Ekmen Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Mehmet Emin Ekmen kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kardeşleri kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mehmet Emin Ekmen’den söz edeceğiz.

Mehmet Emin Ekmen Kimdir?

  • Avukat.

1975 yılında Batman’da dünyaya gelen Mehmet Emin Ekmen, üniversite eğitimini ise Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Ekmen, ayrıca yine Dicle Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamış; doktorasını ise İstanbul Üniversitesi’nde almıştır. Mehmet Emin Ekmen, siyasi hayatında ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Batman Merkez İlçe ve İl Başkanlığı, Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Ekmen ayrıca 2014 yılında Akil İnsanlar Heyetinde de üyelik yapmıştır. 23. dönem Batman milletvekili de olan Mehmet Emin Ekmen, evlidir ve Nurşin Rana, Bedirhan ve Ömer Faruk adlarında üç çocuğu vardır.

Mehmet Emin Ekmen

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarda bulunan Mehmet Emin Ekmen, siyasi hayatına da Deva Partisi bünyesinde devam etmektedir. Mehmet Emin Ekmen hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.