Otomobil

Mercedes Vito Darbe Sensörü Nerede?

Mercedes Vito’da yeni sürücü olan kişiler bazı özelliklerin yerini doğal olarak bilememektedir. Bu noktalardan bir tanesi olan Darbe Sensörü oldukça kolay bir yerde konumlandırılmıştır. Vito modelinde darbe sensörü genel olarak tek bir yerde bulunmaktadır. Çoğu araçta da aynı noktada olan bu yer Mercedes Vito’da da akü yanlarında veya koltuğun yanında bulunuyor.

Sistem özel bir yapı olduğu için mıknatıs ile tutturulan elektrik devresini tamamlayan bir bilye ile çalışır. Otomatik bir şekilde devreye giren sistem, bazı araçlarda farklı sistemlerde olabiliyor. O yüzden bahsettiğimiz noktada darbe sensörü bulunmuyorsa kullanım kılavuzunu okumanızı tavsiye ediyoruz.

Darbe sensörü bütün araçlarda bulunan ve darbe veya kaza anlarında çok fazla işe yarayan bir sistemdir. Sistem özellikle çarpışma anını algılayarak yakıt pompasına giden elektrik akımını keser. Bu sayede ölümcül sonuçlar giderek aracın büyük tehlikelerden arınması sağlanmaktadır. Sistem bu durumun en büyük tehditlerinden olan yakıt pompasını durdurmaktadır. Ön darbe sensörü olarak da bilinen bu parça belirli araç modellerinin hepsinde üretilerek insan sağlığını da korumayı amaçlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.