Otomobil

Mercedes Silecek Suyu Deposu Nerede?

Mercedes araçlar Dünya genelinde çok fazla sevilerek tercih edilmektedir. Sürücü olarak Mercedes modellerini yeni kullanmaya başlayan kişiler bazı sistem özelliklerini bulamayabiliyor. Bu yerlerden bir tanesi olan Mercedes Silecek Suyu Deposu oldukça kolay bir yere konumlandırılmıştır. Bu yazımızda deponun olduğu yerden bahsederek bulmanıza yardımcı olacağız.

Mercedes araçlarda silecek suyu deposu genel olarak kaputu açtığınız kısımda bulunmaktadır. Her araçta aynı noktada yer alan bu depo, mavi kapaklı olarak sembolize bir şekilde kendisini belirgin eder. Cam suyu deposu bütün Mercedes araçlarda motorun genellikle sağ alt tarafında yer alıyor fakat bazı modellerde bu durum değişiklik gösterebilir. Eğer ki bahsettiğimiz noktada silecek su deposunu bulamazsanız aracınızın kullanım kılavuzunu kullanarak bilgi edinebilirsiniz.

Silecek su deposu araç içerisinden aktif şekilde kullanabileceğiniz bir sistemdir. Bu sistem içerisine içme suyu veya musluk suyu kullanarak doldurabilirsiniz. Kış aylarına giriş yapıldığı andan itibarense antifiriz kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni herkesin bildiği gibi antifrizin paslanmaya karşı önlem almasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.