Mercedes Yedek Yakıt Uyarısı Nedir? Neden Yanar?

Mercedes aracınızı yeni aldıysanız bu uyarının sebebini anlamanız kolay görünüyor. Fakat size yedek yakıt ışığı hakkında vermek istediğimiz birkaç bilgi var. Mercedes araçlarda yedek depo var mı? Mercedes benzin ışığı yandıktan sonra kaç km gider? gibi sorulara kısaca cevap verip aracınızı yakıt bitince yolda kalmamanız için daha rahat kullanımlı hale getireceğiz.

Öncelikle yedek yakıt uyarısı Mercedes marka araçların çoğunda benzin bitmeye yakın olduğunda normal benzin ışığı uyarısı gibi bir işlevle yanmaktadır ve size tahmin edebileceğiniz gibi biran önce benzin almanız gerektiğini hatırlatır. Burada akla ilk gelen konu yedek depo. İlginçtir fakat çoğu modelde yedek depo bulunmuyor. Yani istasyona gittiğinizde yedek depoyu da dolduralım diye ayrıca söylemenize gerek yok. Zaten varsa da depo tamamen dolduktan sonra yedek kısmına akarak dolduruyor.

Mercedes Işık Yandıktan Sonra Kaç KM Gider?

Mercedes araçlar benzin ışığı yandıktan sonra ortalama 60-70 KM rahatlıkla gidebilir. Tabii ki bu işi şansa bırakmayıp biran önce benzin almanız gerekse de, eğer uzun yoldaysanız ve heyecanla internetten bu bilgiyi arıyorsanız büyük ihtmalle rahatlıkla bir benzinliğe ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Örneğin 2010 model B160 ışık yandıktan sonra 60 kilometre yol gidebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: