Gündelik Hayat

Kalıcı Oje Tırnak İnceltir mi?

Net cevabı verilememiş, en çok tartışma konusu olan sorulardan biriyle karşınızdayız. Daha önce duymanıysanız, ya da ne olduğundan emin değilseniz sizlere çok kısa özetleyelim. Kalıcı oje işlemi ile birlikte el yıkama gibi ojenin bozulacağı tüm etkilerden korunarak neredeyse 1 ay gibi sürelere kadar aynı ojeyi kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim bu işlemin zararlı olup olmadığına. Tırnağı incelttiği iddaalarına birazdan cevap vereceğiz ancak uzmanların söylediklerine göre risk daha büyük. Kaliteli bir yerde profesyonelce yapılmayan bir kalıcı oje tırnağa, hatta cilde kalıcı hasarlar verebilir.

Burada tırnağı incelttiği sonucuna varmış olabilirsiniz. Ancak şimdi tam tersini söyleme zamanı. Kalıcı oje tırnağı inceltmez. Kaliteli olarak yapılan bir işlemde tırnak hiçbir şekilde zedelenmeyeceğinden dolayı rahatlıkla kullanıp, düzenli olara yeniletebilirsiniz.

Sonuç olarak, bazı yerlerde inceltmeyi bir kenara bırakın kalınlaştırdığı iddaa edilse de bu görüş bize bir miktar abartı gibi geldi. En azından başlıktaki soru konusunda artık içiniz rahat bir şekilde hareket edebilir, ojenizi güvenle yaptırabilirsiniz. Ancak son uyarımız, cildiniz hassas ise uzman hekiminiz onayı olmadan işlem yaptırmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.