Biyografi

Merdan Kardan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Merdan Kardan kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Merdan Kardan’dan söz edeceğiz.

Merdan Kardan Kimdir?

  • Oyuncu.

1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Merdan Kardan, dizi-film ve tiyatro oyuncusudur. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Makina Fakültesi’nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarında tiyatroyla tanışan Merdan Kardan, sonrasında tiyatro eğitimlerini Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde tamamlamış; kamera önü oyunculuk eğitimlerini de Tümay Özokur Atölye’de almıştır. Bu zamana kadar çeşitli tiyatro oyunlarında rol alan Merdan Kardan, aynı zamanda Şevkat Yerimdar adlı dizide Cilalı Mahir karakterine hayat vermiştir.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Merdan Kardan, oyunculuk çalışmalarına da aktif olarak devam etmektedir. Başarılı oyuncu Merdan Kardan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Merdan Kardan, erişim tarihi: 18 Kasım 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.