Biyografi

Mert Kırlak Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Mert Kırlak kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mert Kırlak’tan söz edeceğiz.

Mert Kırlak Kimdir?

  • Oyuncu.

20 Ocak 1978 tarihinde Konya Ereğli’sinde dünyaya gelen Mert Kırlak, Ereğli Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda tamamlamıştır. Eğitimi müddetince usta isimlerden de dersler alan Mert Kırlak, 2000’de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda göreve başlamıştır. Bu zamana kadar çeşitli dizi ve projelerde rol alan Mert Kırlak, oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Rol Aldığı Projeler

  • 2022 – Ben Bu Cihana Sığmazam (George Bagnall) (TV Dizisi)
  • 2010 – Güneydoğu’dan Öyküler – Önce Vatan (TV Dizisi)
  • 2009 – Cam Kırıkları (Şefket) (TV Dizisi)
  • 2009 – Kadri’nin Götürdügü Yere Git (Babür) (Sinema Filmi)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Mert Kırlak, oyunculuk çalışmalarına Ben Bu Cihana Sığmazam adlı dizide devam etmektedir. Başarılı oyuncu Mert Kırlak hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Mert Kırlak, erişim tarihi: 10 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi