Biyografi

Mert Tezişçi Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Mert Tezişçi kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mert Tezişçi’den söz edeceğiz.

Mert Tezişçi Kimdir?

  • Oyuncu.

1993 yılında dünyaya gelen Mert Tezişçi, dizi-film oyuncusudur. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü’nde tamamlayan Mert Tezişçi, oyunculuk eğitimlerini Müjdat Gezen ve Ritüel Sanat Merkezi’nde almıştır. Mert Tezişçi sonrasında Çağdaş Sanatlar Merkezi, Başkent Sanat Tiyatrosu ve Anadolu Ateşi Dans Akademisi gibi yerlerde sahne eğitimleri almıştır. Mert Tezişçi profesyonel anlamda ilk oyunculuk deneyimini Kraliçe adlı dizide yaşamıştır. Mert Tezişçi öncesinde ise Canım Annem dizisinde oynamıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Mert Tezişçi, Kraliçe isimli dizide Samet karakterine hayat vermiştir. Mert Tezişçi hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Mert Tezişçi, erişim tarihi: 24 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.