Biyografi

Merve Akıncı Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Merve Akıncı kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Merve Akıncı’dan söz edeceğiz.

Merve Akıncı Kimdir?

  • Oyuncu
  • Sunucu

Merve Akıncı, tiyatro, dizi-film oyuncusu ve sunucu olarak bilinmektedir. 2019 yılında ”Son Haber” adlı filmde rol alan Merve Akıncı, ayrıca 2020 yılında Sadakatsiz adlı dizide rol almıştır. Merve Akıncı ”Etkili İletişim ve Diksiyon” üzerine de dersler vermektedir. Merve Akıncı’nın ayrıca Netd Müzik kanalında yayınlanan ”Vazgeçilmezsin” adlı bir de single çalışması vardır. İstanbul doğumlu olan Merve Akıncı, Annesi 35 yıllık öğretmen babası ise emekli askerdir. Lisans eğitimini Girne Amerikan Üniversitesi’nde ”Yönetim Bilişim Sistemleri” Bölümü’nde burslu olarak tamamlamıştır. Merve Akıncı, Kıbrıs’ta Genç TV bünyesinde sunuculuk ve spikerlik yapmıştır.

Rol Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları:

  • Filler Hakkında Konuşsak / Oyuncu – 2019
  • İnci Kolye, levrek ve Turşu Yapma Sanatı / Oyuncu

Rol Aldığı Film ve Diziler:

  • Sadakatsiz (TV Dizisi 2020)
  • Son Haber (Sinema Filmi 2017)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Merve Akıncı, oyunculuk kariyerine de hali hazırda devam etmektedir. Başarılı oyuncu ve sunucu Merve Akıncı hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Merve Akıncı, erişim tarihi: 23 Mayıs 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi