Otomobil

Motosiklet Vitesteyken Marş Basmıyor Sebebi

Otomobil kategorimiz içerisinde yüzlerce makalede motosiklet ve scooter türleri hakkında da arıza çözümlerinden detaylı olarak bahsettik. Bu makalemizde ise vitesteyken nedeen marş basmıyor? Sorusuna kısaca cevap vermeye çalışacağız.

İnternet üzerinde marş ve akü sistemleri hakkında binlerce bilgi bulunmasına rağmen bu şekilde yaşanılan detay bir durum hakkında pek az bilgi bulunmaktadır. Vites N konumundayken marş sağlıklı bir şekilde çalışıyorsa burada problemi vites ve debriyajla alakalı sistemlerde aramak gerekmektedir. Burada da sizin yapabileceğiniz ilk şey, debriyaj manetine doğrudan bağlı olan debriyaj müşürü soketlerini çıkarıp üflemek, temizlemek ve sıkıca geri yerine takmaktır. Motosikletlerde bağlantı aksamları açık ve daha harekete- dış koşullara maruz kaldığı için temassızlık çok sık yaşanır.

Bunun dışında vitesteyken marş basmama ile ilgili sizin yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Vitesi boş konuma getirip çalıştırmak bu noktada hiçbir zarar vermeyecektir. Ancak en kısa sürede, ilk bakımda debriyaj müşürü dikkatlice kontrol edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.