Biyografi

Meryem Demir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Neden Gündem Oldu?

Meryem Demir kimdir, nereli ve kaç yaşında, neden gündem oldu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Meryem Demir”den söz edeceğiz. 

Meryem Demir Kimdir? 

1977 senesinde Çorum’da dünyaya gelen Meryem Demir aslen Çorumlu. Hakan Demir ile evlenen Meryem Demir uzun yıllar AKP Çorum Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapıyor. Zeynep, Mustafa ve Ali Çınar Demir isminde üç tane çocuğu olan Meryem Demir, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. 

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Çorum Kadın Kolları Başkanı ve AKP Belediye Meclis üyesi olan Meryem Demir’in Erdoğan’a karşı söylediği sözler büyük tepki çekti. 

AKP Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Osman Günal ve Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur’un katılım sağladığı ve dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen video konferans sırasında Çorum Belediye Başkanı Aşgın’dan sonra söz olan AKP’nin Çorum Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, şu skandal sözlere imza attı:

“Kızmayın sakın ben bir şey söyleyeceğim. İnsan kendi ömründen geçebilir. Ama bazen diyorum ki,çocuklarımın ömründen alsın size versin. Çünkü bu ülke için o kadar önemlisiniz” 

Bu sözlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bile şaşkına dönerken Erdoğan, Meryem Demir’in sözlerine karşılık olarak “Haşa, Allah onları en güzel şekilde yetiştirmek nasip etsin” cevabı verdi.

Sosyal medyada da geniş yankı uyandıran Meryem Demir’in skandal sözleri, Erdoğan’a olan sevginin boyutlarından ziyade Erdoğan’a nasıl bakıldığını veya bir annenin nasıl evlatlarından bir çırpıda vazgeçebildiği konusunda büyük tartışmalara yol açtı. 

Sosyal medyanın yanı sıra Meryem Demir’in bu skandal sözleri, Ekşi Sözlük ve diğer platformlarda da günün en çok tartışılan konu başlıları arasında yer aldı. Meryem Demir’in Twitter’da paylaştığı gönderilerin altına söylemiş olduğu skandal sözleri ile alakalı olarak eleştiriler gelmeye devam ediyor. 

Meryem Demir’den ise sözlerine ilişkin bir düzeltme ya da özür açıklaması henüz gelmedi. Öte yandan Meryem Demir ismi haberlerde en çok yorum alan isimlerin başında geliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.