Mi Stick TV Görmüyor Çözümü

Xiaomi marka ürünler hakkında teknoloji kategorimizde çok detaylı bir rehberi sizlerle paylaştık. Bu makalemizde ise önceki Mi Stick TV desteklemiyor sorununa çok benzer olan Mi Stick TV görmüyor sorunu hakkında hızlıca bilgiler vereceğiz. Bu sorunun yaşanmasında yine bağlantılı olan diğer problem sebep olabileceğinden dolayı diğer ilgili makalelerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte ısrarla devam eden başka bir hatanız var ise yoruma yazarsanız hızlı bir şekilde yardımcı olmaya çalışırız.

LED veya Plazma fark etmez televizyonunuz cihazı görmüyor ise bağlantıdan önce Mi Stick cihazınızı mümkünse başka bir televizyonda deneyerek çalıştığından emin olunuz. Ardından cihaz üzerindeki ufak beyaz ışığın yandığından emin olmak suretiyle cihazın sağlığından emin olunuz. Bundan sonra televizyon ile bağlantı noktalarından önce kabloda sorun yaşıyor olabilirsiniz. Televizyonunuza aynı HDMI kablosu ile bağlantı yaptığınızdan emin olmalısınız.

Bu parçaların hepsi sağlamsa TV görmemesi için hiçbir sebep yok. Bağlantıyı kurduktan sonra televizyondan HDMI kaynağını seçin. Çift ya da daha fazla HDMI portu var ise siz 1. bağlantı noktasına kabloyu takmanıza rağmen diğer hdmi portunu yayınlamaya çalışıyor olabilirsiniz. Tüm çabalarınıza rağmen sonuç alamadıysanız televizyon cihazı desteklemiyor demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.