Gülay Göktürk Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Eşi Kim?

Gülay Göktürk kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, annesi babası kardeşleri kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Gülay Göktürk’ten söz edeceğiz.

Gülay Göktürk Kimdir?

  • Gazeteci.

1949 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Gülay Göktürk, lise eğitimini tamamladıktan sonra AFS bursunu alıp Amerika Birleşik Devletleri’nde bir sene boyunca eğitim görmüştür. Yüksek lisans eğitimine Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde başlayan Gülay Göktürk, 1971 muhtırası ile eğitimini yarıda bırakmıştır. Gülay Göktürk, 1978 ile 2016 yılları arasında yaklaşık 40 yıl boyunca çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı ve yöneticilik yapmıştır. Gülay Göktürk’ün yayınlanan üç kitabı vardır.

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarda bulunan Gülay Göktürk, siyasi hayatına ise Demokrasi ve Atılım Partisi’nde devam etmektedir. Gülay Göktürk hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynaklar:

  • https://www.evrensel.net/haber/91655/gulay-gokturk-bugunden-ayrildi
  • https://www.karar.com/gulay-gokturk-kimdir-gulay-gokturk-biyografisi-1548566
  • https://devapartisi.org/uyeler/listeleme/gulay-gokturk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.