Teknoloji

D3dx9_34.dll Hatası Çözümü

D3dx9_34.dll hatası birçok bilgisayarda görülebilen doğal bir DirectX hatalarından bir tanesidir. Hatanın alınma nedenlerine bakıldığında farklı neticeler karşımıza çıksa bile çözüm olarak oldukça kolay adımlar uygulayarak kurtulmak mümkündür. Öncelikle dosya hatasını almamıza neden olan ilk şey D3dx9_34.dll dosyasının silinmesi ve kaybolmasıdır. Uygulama yüklemeleri yaptığınızda ya da temizleme yaptığınızda bu dosyayı da sildiyseniz programları açarken bu hatayı alırsınız.

D3dx9_34.dll hatasını alan kullanıcılar genel olarak oyun ya da benzeri bir yazılıma giriş yaparken sorunla karşılaşmaktadır. Sorunu düzeltmek içinse ilk olarak Microsoft’un kendi web sitesine giriş yapıyoruz ve bilgisayarımız için en uygun olan, güncel DirectX sürümünü yüklüyoruz. Bu işlemi doğru bir şekilde yaptıktan sonra hata tamamen çözülerek ortadan kalkacaktır.

Microsoft’un kendi sistemi üzerinden indirilebilen bu dosya, anlık olarak güncelleme yaparak D3dx9_34.dll dosyasını bilgisayarınıza indirir. Eğer ki bundan sonra hata almaya devam ederseniz ekran kart driver dosyalarını güncelleyebilir ya da oyun içerisinden DirectX sürümünü yükleyebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.