Biyografi

Migos Nedir? Kimdir? Hangi Türde Müzik Yapıyor?

Migos nedir, kimdir, ne tarz müzik yaparlar, Migos tarzı müzik nedir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”migos’ grubundan söz edeceğiz.

Migos Nedir? Kimdir?

  • Amerikalı Hip-Hop grubu
  • Trap müzik yapan Rap müzisyenleri topluluğu

2009 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Gwinnett County, Georgia eyaletinde temelleri atılan grup, sahne adları Quavo, Offset ve Takeoff olan üç isim tarafından kurulmuş ve bu isimlerden farklı olarak Migos ismiyle bilinmişlerdir.

2013 yılında yayınlanan Young Rich Niggas isimli albümde yer alan Versace isimli şarkı tüm dünyada milyonlarca kez izlenirken Rap dünyasında da milyonlarca kişi tarafından beğeni topladı.

Yine aynı grupbun 2014 yılında çıkardığı Fight Nigt; 2015 yılında çıkardığı Look at My Dab ve 2016 yılında çıkardığı Bad and Boujee isimli şarkıları Rap müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı.

Grubun ilk stüdyo albümü olan Yung Rich Nation, 2015 senesinde Quality Control Music ve 300 Entertainment etiketiyle müzik piyasasına sürüldü. Grubun ikinci stüdyo albümü olan ”Culture” 2017 yılının Ocak ayında raflarda yerini aldı.

Migos grubunun dünya Rap müziğinde dönüm noktası sayılabilecek trap akımına büyük katkıları olmuş ve bu müzik türü dünya genelinde büyük bit dinleyici kitlesine ulaşmıştır. Hatta Türkiye’de Ezhel, Khonktar ve Ben Fero gibi rap müzisyenleri de bu akımdan etkilenerek müzik tarzlarını bu yönde değiştirmişlerdir.

Norm Ender’in 19 Temmuz 2019 tarihinde yayınladığı Mekanın Sahibi isimli şarkıda da Migos ismi şöyle geçmektedir.

”Umrumda değil kuliste otlayan sürekli koklayan zifoslar Ve beni dinler devrimci gençler, sizi yavşak lümpen Migos’lar”

Künye

KökenGwinnett County, Georgia, ABD
TarzlarHip hop, trap
Etkin yılları2009–günümüz
Müzik şirketiYoung Rich Nation, Quality Control, Atlantic
İlişkili hareketlerGucci Mane, Young Thug, Rich The Kid, Peewee Longway, Soulja Boy, Jose Guapo
Resmî sitemigosonline. com
ÜyelerQuavo
Offset
Takeoff

Migos Hakkında Yapılan Aramalar

Google’da Migos hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; migos üyeleri migos offset migos kimdir migos takeoff migos youtube migos quavo migos şarkılar migos albümler, migos nedir ve ne demek, migos kim, migos kimdir,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds