Minoset Parasetamol İçerir mi?

Ağrı kesici bir ilaç olan Minoset, sıklıkla tercih edilir. Peki, Minoset parasetamol içerir mi? İlacın içeriğini daha yakından inceleyerek, bu soruya cevap verebiliriz.

Parasetamol, ağrı kesici etkiye sahip bir maddedir. Pek çok ilacın ana etken maddesi olarak görev yapan parasetamol, bazı kişiler için tehlikeli ya da zarar verici olabilir. Özellikle karaciğer rahatsızlığı bulunan hastaların, bu maddeyi içeren ilaçlardan uzak durması önerilir. Hiçbir ilacı, doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın. Peki, Minoset parasetamol içerir mi? Ana etken maddesi parasetamol olan Minoset, her tabletinde 500 mg parasetamol içerir. Dolayısı ile alerjik reaksiyonları olan ya da karaciğer problemi olanlar, doktor tavsiyesi olmadan bu ilacı kullanmamalıdırlar.

İlginizi Çekebilir:  Gece Ekmek Yemek Kilo Aldırır mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi