Biyografi

Miray Akay Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Miray Akay kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, evli mi bekar mı, sevgilisi? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Miray Akay’dan söz edeceğiz.

Miray Akay Kimdir?

  • Oyuncu.

Tam adı Myroslava Kosteva Akay’dır. 17 Temmuz 2000 tarihinde Ukrayna’da dünyaya gelen Miray Akay’ın annesi Ukraynalı babası ise Türk’tür. Miray Akay’ın 2002 doğumlu bir erkek kardeşi 1993 doğumlu bir de ablası vardır. İlk ve ortaokulu İstanbul’da tamamlayan Miray Akay, lise eğitimine ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde devam etmektedir. İlk oyunculuk deneyimini 2014 yılında gösterime giren Balık adlı sinema filmiyle yaşayan Miray Akay, sonrasında Halam Geldi, Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 ve Kelebeğin Rüyası gibi çeşitli filmlerde de rol almıştır.

Güzel oyuncu Miray Akay, ayrıca Bitmeyen Şarkı, Güneşin Kızları, Benim Adım Gültepe ve 20 Dakika gibi dizilerde de rol almıştır. Ardından da FOX TV ekranlarında yayınlanan Dayan Yüreğim adlı dizide Nazlı rolünde oynamıştır. Başarılı oyuncu Miray Akay, son olarak Bizim Hikaye adlı dizide Zeynep karakterine hayat vermiştir. Güzel oyuncu Miray Akay, bir süredir sevgili olduğu Atilla Türkyılmaz ile evlenmiştir.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Miray Akay 1.65 cm boyundadır ve 55 kilodur.

Instagram üzerinden de paylaşımlarına devam eden Miray Akay, oyunculuk çalışmalarını da sürdürüyor. Başarılı oyuncu Miray Akay hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların cevaplarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Miray Akay ile İlgili Aramalar

Google’da Miray Akay ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Miray Akay Türk mü? Miray Akay nişanlısından ayrıldı mı? Miray Akay evli mi? Miray Akay kaç doğumlu?, Atilla Doğukan Türkyılmaz Miray Akay Miray akay Instagram Miray Akay yaş Miray Akay sevgilisi Miraslava Kostyeva annesi Miray Akay kardeşi Miray Akay Bizim Hikaye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.