Teknoloji

Huawei P30 Lite Kaç Dakikada Şarj Olur?

Şarj süreleri hakkında teknoloji kategorimizde detaylı incelemeler yapmıştık. Bugün masaya yatıracağımız telefon ise Huawei P30 lite bu telefonlar hızlı şarj cihazı ile birlikte çok çabuk şarj oluyor diye biliniyor. Ancak bulduğumuz veriler ve incelediğimiz testler gösteriyor ki rakiplerine göre bu konuda çok da yetenekli değiller. Eğer batarya performansı ve şarj süresi sebebiyle P30 almayı düşünüyorsanız, yazıyı okuduktan sonra fikriniz bir miktar değişebilir.

Huawei P30 lite tam olarak 105 dakikada şarj olur. Her zaman hatırlattığımız konuya çok ufak tekrar dokunalım. Şarjı dolduktan sonra hızlı bir şekilde cihazı şarjdan ayırmanıza gerek yoktur. Zaten bataryaları korumalı devreye sahip olduğundan enerji almayı %100 olduğu zaman kesecektir.

Şarjın bitme süresi ise kaynaklarda ve yapılan incelemelerde çok değişkenlik gösterdiğinden dolayı veri paylaşmak pek mümkün değil. Normalde hızlı gibi görünen bu şarj süresi diğer rakiplerinde 30-40 dakika gibi harika sürelere indirilmiş görünüyor. Yine de bir kafede 1.5 saat çay içerken pil %100 e kadar şarj olması hiç fena değil. Tabii bu sürede telefona dokunmazsanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.