Teknoloji

Modem Crash Hatası Çözümü

Önceki makalelerimizde internet modemi hakkında detaylı bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık. Ancak bu makalemizde bahsedeceğimiz konu Android işletim sistemine sahip Samsung gibi telefonlarla ilgili bir hatadır. Bu hatanın çok aratılmasına rağmen bir çözüm bulunamamasının sebebi ise telefon içerisinde aniden karşınıza çıkabilecek ve reset atmaya çalışılmasına rağmen düzelmeyen bir hatadır.

Modem crash demek, telefonun ram okuma kapasitesiyle ilgili bir problem meydana gelmiş demektir. Bazı internet forumlarında pil sağlığı ile ilgili olduğu söylenmiş ancak donanımlarla hiçbir alakası bulunmayıp tamamrn yazılımsal bir hatadır. Modem crash çözümü ise basittir telefona yeni ROM atmak. Yani başka bir deyişle yeni yazılım yüklemek.

Ancak bu işlem ile cihazınızı kurtardığınızda ne yazık ki verileriniz de kaybolacaktır. Soft reset olarak tabir edilen işlem yapılması için ayarlar kısmına gidilebiliyorsa önce ilk adım olarak bunu deneyin. Bu, verilerinizin kaybolmasını engelleyecektir. Yine de sorun yaşamaya devam ediyorsanız aşağıya yorum bırakmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds