Sağlık

Modiwake Uyku Yapar mı?

Narkolepsi rahatsızlığı uyku eğiliminin normalden çok daha fazla olması ile baş gösteren bir hastalık. Modiwake ilacı da bu hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Yani anlayacağınız üzere, yalnızca hastalık tedavisi için uzman hekim denetiminde içilmesi gereken bir ilaçtır. Uykunuz geldiğinde kaçırıp ders çalışmak ya da daha enerji olmak amacıyla bu ilacı içmeniz sizin için ciddi sağlık sorunları yaratabilir. Modiwake uyku yapmaz. Tam aksine aşırı uyku eğilimini ortadan kaldırır.

Modiwake Uykusuzluk Yapar mı?

Aslına bakarsanız düz mantık olarak ilaçtan tam da beklenilen etki bu olsa da prospektüs üzerinde bu bir olumsuz yan etki olarak gösterilmiştir. Uyku eğiliminizin ortadan kalkması normal ve sağlıklı olabilir. Ancak uykusuzluk ve normal dozda almanız gereken uykuya engel olacak kadar problem yaratıyorsa sorunun çözülmesi gerekecektir. Uykunuzu tamamen kaçırdığında etkisini iyi gösteriyor demek değildir. Tıpkı narkolepsi gibi uykusuzluk da sağlıksız bir durumdur ve müdahale edilmesi gereklidir. Böyle bir etkiyle karşılaştığınız anda doktorunuza mutlaka söyleyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds