Otomobil

Muayenede Cam Açılmaması Ağır Kusur mu?

Ülkemizde trafikteki motorlu araçların tamamının teknik şartlara uyulup uyulmadığına bakılan bir araç muayenesi yapılmaktadır. Tüvtürk tarafından yapılan bu muayene, belirli zaman aralığında yapılarak tamamlanır. Özellikle içerisinde taşıtın yolcu ve trafik güvenliğine uygun niteli taşıdığı kontrol edilmektedir. Eğer ki aracın yeterli yetkinliği bulunmuyor ve kusurlu sayılıyorsa bir ay içerisinde araç trafiğe kesinlikle çıkması yasaklanır.

Muayenede en çok bakılan konulardan bir tanesi de cam açılmaması durumudur. Konuyu oldukça merak eden sürücüler, ağır kusur olup olmadığını bizlere danıştılar. O yüzden bugünkü yazımızda konuyu açıklayarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Muayene içerisinde araç camlarının açılmaması durumu muayenede engel olmamaktadır. Sadece camlarda sürücünün görüşünü engelleyecek şeyler açık ve net şekilde ortadaysa muayeneden geçişiniz olmaz. Örneğin ön cam konusunda çatlak, kırık ve deformasyon tarzında sürüşü engelleyecek şeyler varsa muayene geçişi iptal olur. Yani kısaca camın açılmaması ağır kusur olarak geçmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.