Hayvanlar

Muhabbet Kuşu Yer Elması Yer mi?

Yer elmasının faydaları kuşlar için geçerli mi? Diye merak edip muhabbet kuşu yer elması yer mi? Sorusunu soranlar için şunlar söylenebilir: Yer elması içeriği bakımından oldukça zengin olup bolca lif, vitamin ve mineral içermektedir. Bununla birlikte içerdiği C vitamini, muhabbet kuşlarının bağışıklığını üst seviye çıkarır. Ancak her kuşun sindirim faaliyetleri aynı olmayabilir. Bu yüzden bazı muhabbet kuşları fazla yer elması yiyemeyebilir. Muhabbet kuşlarınıza yer elması verirken, gereğinden fazla yer elması vermemeye dikkat ediniz. 

Muhabbet kuşu yer elması yer mi? Kendi kuşunuz için merak ediyorsanız, kuşunuzun önüne yer elması koymak, sorunuzun yanıtını size canlı olarak gösterecektir. Kuşunuzun yer elmasını yemesini halinde, gereğinden fazla tüketimi engellemek için mutlaka kuşunuzun önüne tadımlık yer elması koymayı unutmayın. Yer elması ve diğer besinlerin fazlası, kuşunuzun sindirim sistemini olumsuz etkilemektedir.  

Yer elması gibi çoğu kuş türünün yiyebilecekleri besinler, kuşların asıl ana besin kaynakları değildir. Bundan dolayı ilk olarak kuşların tohum, yeşillik ve kuş türüne bağlı olarak böcek türleri ile asıl ihtiyaç duydukları öğünleri yemeklerinden sonra, yer elması gibi besinler verilmelidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi