Güzel Kelebeklerin Hiç Bilmediğiniz Çirkin Alışkanlıkları

Kelebekleri hepimiz zarif varlıklar olarak biliriz. Hatta ömürleri kısadır diye onlara zarar vermek ya da ölümlerine sebep olmak gibi bir amacımız da yoktur. Üstelik kelebekler baharın, doğanının uyanışının bir simgesidir. Hayat hikayeleri ise apayrıdır. Tırtıl halinde, kimsenin sevmeyi istemeyeceği bir canlı iken kelebek olup şiirleri süsleyen bir canlı olmuştur. Biz gibi siz de kelebekleri zarif bir canlı olarak düşünüyorsunuz. O zaman size kötü bir haberimiz var.

Meğer kelebekler bizleri asırlardır uyutuyormuş, ömürlerinin kısalığı onları ayrıca sevmemizi sağlamış kelebekler insanlara görünmeden türlü çirken işlere de imza atabiliyorlarmış. Nasıl mı?

‘’Bütün kelebekler güzeldir kesinlikle fakat bütün iş burada bitmiyor. Bazı kelebekler zehirli olabiliyor. Bazısı ise tırtıl döneminde kardeşlerini yiyebilen bir yamyama dönüşebiliyor. Bazı kelebekler ise diğer hayvanları kandırıp yavrularının bakımlarını onların sırtına yükleyebiliyor. Bazı kelebekler ise tüm bunların biraz daha ötesine geçip pupadan henüz çıkmamış dişilerle zorla çiftleşiyor. Kelebeklere atfettiğimiz övgü dolu klişeleri bir kenara bırakarak kelebeklerin aslında bizlere göstermedikleri çirkin yüzlerinin de olduğunu artık kabul etmek zorundayız.

Bu fotoğrafta da görüldüğü üzere bir grup kelebek, bir atın arkasından kalanlarla kendilerine iyi bir ziyafet çekebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber