Muhabir Murat Can Öztürk Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Muhabir Murat Can Öztürk kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Murat Can Öztürk’ten söz edeceğiz.

Muhabir Murat Can Öztürk Kimdir?

– Muhabir.

Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayan Murat Can Öztürk, TVNET bünyesinde uzun yıllar boyunca muhabirlik yapmıştır. Başarılı muhabir Murat Can Öztürk, sonrasında ise TRT Haber’de muhabir alarak görev almaya başlamıştır. Murat Can Öztürk, halen TRT Haber’de muhabirlik yapmaya devam etmektedir. Murat Can Öztürk aynı zamanda YouTube hesabından da paylaşımlar yapmaktadır. Öztürk’ün bu platformda 7 binden fazla abonesi bulunmaktadır. Kendi deyimiyle dünyanın gözünü çevirdiği her yerde olmaya çalışır.

Twitter, Instagram ve YouTube hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Murat Can Öztürk, muhabirlik çalışmalarına sınır bölgelerinden, çatışma ve krizlerin yaşandığı yerlerden başarılı bir şekilde devam etmektedir. Murat Can Öztürk, son olarak Ukrayna-Rusya Savaşı’nda ekranlarda en çok boy gösteren muhabirler arasında yer almıştır. Murat Can Öztürk, yaptığı canlı yayınlar ve bağlantılar ile bölgenin nabzını dakika dakika tutmaktadır. Murat Can Öztürk hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi nedir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.