Çetiner Çetin Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? İngilizcesi?

Çetiner Çetin kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, ne mezunu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabir ve gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Çetiner Çetin’den söz edeceğiz.

Çetiner Çetin Kimdir?

  • Gazeteci

1977 yılında Yüksekova’da dünyaya gelen Çetiner Çetin, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlamıştır. Bu zamana kadar birçok medya kurum ve kuruluşunda görev alan Çetiner Çetin, şimdilerde ise Habertürk bünyesinde kariyerini sürdürmektedir. Çetin, Habertürk medya kurumunda Güvenlik ve Dış Politika Yayın Koordinatörü olarak görev yapmaktadır ve şu sıralar Ukrayna’dan yaptığı canlı yayınlarda ekranlarda boy göstermektedir.

İngilizce ile İmtihanı

Ukrayna’da bir savaşzede ile yaptığı mülakatla dikkat çeken Çetiner Çetin, karşısındaki kişi ile İngilizce konuşmaya çalışmış ancak anlaşamamıştır. Bunun üzerine ”onların da İngilizcesi pek iyi değil” diyerek sosyal medyada gündem olmuştur. Sosyal medya kullanıcıları, kendi İngilizcesine bakmayıp karşısındaki kişiyi İngilizce bilmemekle itham eden Çetiner Çetin’in bu davranışı karşısında büyük bir tepki göstermiş hatta kimi sözlük platformlarında da gündem olmuştu.

Sosyal medya hesaplarından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Çetiner Çetin, Habertürk’ten önce NTV ve Yenişafak’ta çalışmıştı. Çetiner Çetin, şu sıralarda Ukrayna’da, çatışma bölgesinde canlı yayınlara devam etmektedir ve Türk kamuoyunu bilgilendirmektedir. Muhabir ve gazeteci Çetiner Çetin hakkında merak edilen boyu kilosu, doğum tarihi kaç, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.