Meral Akşener’in Yeni Partisi: Güçlü Muhalefet mi? Yeni İktidar mı?

Uzun yıllar boyunca ülkenin en önemli eksiklerinden biri muhalefet eksikliği idi. Muhalefet olma görevi bir süredir Cumhuriyet Halk Partisi’nde olmasına rağmen CHP bu görevi yerine getiremiyor. Deniz Baykal’ın kaset skandalı sonrası itibarsızlaştırma kampanyası yürütülen CHP’ye tam da AKP’nin dişine göre bir muhalefet adayı çıkmıştı: Kemal Kılıçdaroğlu.

Daha sonra muhalefet olma görevini Kürt siyasetçilerine bırakan iktidar muzdaripleri bundan da umduğunu bulamadı.

Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisine bel bağlayanlar 15 Temmuz’dan sonra buradan da umudu kestiler.

İlginizi Çekebilir:  Facebook’ta Bff Kelimesinin Aslı Var mı? Hesabın Güvenli Olduğu Bilgisi Gerçek mi?

Daha sonra MHP’den ayrılan Meral Akşener, iktidar muzdaripleri için yeni bir umut kaynağı oldu. Her ne kadar Devlet Bahçeli‘nin engelleme girişimleri olsa da Akşener ve tayfası için gemi bir kez yakışmıştı.

Kurulması planlanan yeni parti, alternatif muhalefet adına oldukça iyi vaatler sunuyor. İçlerinde bulunan isimler yeni Türkiye için oldukça renkli ve yetkin isimler.

İlginizi Çekebilir:  Varlık Fonu Genel Müdürü: Bunun Adı Devlet A.Ş

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisinden istifa eden Aytun Çıray’ın da partiye katılacağını açıklamasının ardından yeni kurulacak partinin temelleri şimdiden sağlam atılmışa benziyor.

Çizgisi Ne Olacak?

Sağ muhafazakar bir çizgide olacağı yönünde iddialar ortaya atılmışsa da bu çizginin netliği tartışmaya açık. Açıkçası Bülent Ecevit’le özdeşleşen “Ortanın Solu” gibi kurulacak olan partinin de “Ortanın Sağı” çizgisinde olacağı kanaatindeyim.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlara, Yazar Olmak İsteyenlere Altın Kurallar

Ülkedeki yozlaşmış eğitim, hukuk, askeri ve politik alanlarda reformların yapılması adına şimdiden oldukça pozitif enerji yaymaya başlayan partinin ismi belli değil.
Ama 2019 genel seçimlerinde adından sıkça söz ettireceği şimdiden belli. Ülkede uzun yıllar sıkıntısı çekilen muhalefet tıkanıklığına iyi gelmesi kuvvetle muhtemel partinin Türkiye adına hayırlı olmasını diliyoruz.

Akşener’in kurulacak olan yeni partisi sorunsuz, sıkıntısız emin adımlarla yeni iktidara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri