Kelimeler

Münferit Nedir? Ne Demek? Cümle İçi Kullanımı ve Kökeni

Münferit nedir? Ne demek? Münferit kelimesinin kökeni nedir? Daha önceki yazılarımızda gündelik hayatta sıkça kullanılan veya kullanımı eskiyen çeşitli kelime, tabir, söz öbeği, deyim ve atasözlerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca münferit kelimesinden, anlamından, kökeninden, cümle içi kullanımından ve kullanım alanlarından söz edeceğiz.

Münferit Nedir? Ne Demek?

Münferit, isim.

Tek başına, tek bir kişiyi ilgilendiren, bireysel anlamlarına gelir. Münferit kelimesi, gündelik hayatta sıkça kullanılan kelimeler arasında olmayıp kullanımı eskiyen kelimeler arasında yer almaktadır.

Münferit Kelimesinin Kökeni Nedir?

Münferit kelimesi, dilimize Arapçadan geçmiş bir sözcüktür. Kelime, Arapçadaki ‘fert’ kelimesinden türemiştir. Aynı kökten türeyen ve Türkçede yer edinen diğer kelimeler ise şöyledir:

1) Fert
2) Ferdi
3) Münferit

Münferit Kelimesinin Kullanım Alanları Nelerdir?

“Münferit olarak, münferit olaylar olaylar, münferit bir şekilde” gibi kalıplaşmış ifadelerle kullanımı yaygındır.

Münferit Kelimesinin Cümle İçi Kullanımı

Toplumlar yoktur Bay Galanapoulos , sadece münferit gruplar vardır : kendi çıkarlarını savunan işadamları ve sendikalar ve diğer organizasyonlar arayıcılığıyla aynı şeyi yapan işçiler.Var olan sadece çıkar gruplarıdır , toplum kavramı hayal mahsulü bir buluştur sadece.
Petros Markaris
Batık Krediler, Petros Markaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds