Biyografi

Murat Mücahit Yentür Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Murat Mücahit Yentür, Maden ilçesinde doğan bir akademisyen ve eğitimci olarak bilinmektedir. İlk ve ortaokul eğitimini Maden’de tamamladıktan sonra lise eğitimini Yalova’da almıştır. Akademik kariyerine İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’nde başlamış ve lisans eğitimini tamamlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Coğrafya Bölümü’nde yüksek lisans yapmış ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. Doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayan Yentür, 2023 Haziran ayında Eğitim Bilimleri alanında doçentlik ünvanını elde etmiştir. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü’nde yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.

Yentür, akademik kariyeri boyunca İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü ile İzmir Demokrasi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde misafir öğretim üyesi olarak lisans düzeyinde dersler vermiştir. Ayrıca Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Mücahit Yentür’ün akademik kariyeri sadece ders vermekle sınırlı değildir. İngiltere Birmingham City Üniversitesi ve Portekiz Interier Beira Üniversitesi’nde “Öğretmenlerin Hizmet İçi Eğitiminin Geliştirilmesi” projelerinde yer almış, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda makale yayınlamış, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda bildiri sunmuş ve kitap bölümü yazarlığı yapmıştır.

Mücahit Yentür, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda da çeşitli görevlerde bulunmuştur. İstanbul Yavuz Selim İlköğretim Okulu ve Sultan Selim Kız Meslek Lisesi’nde öğretmenlik yaptıktan sonra Fatih Ahmet Rasim Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcısı olarak görev almış, Pertevniyal Lisesi’nde Müdür Başyardımcısı, Bahçelievler Anadolu Lisesi ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi / Fen Lisesi’nde Okul Müdürü olarak çalışmıştır. Ayrıca 2014-2021 yılları arasında Şişli İlçe Millî Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır. 18 Ağustos 2021 tarihinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmış ve 23 Ağustos 2023 itibariyle İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Mücahit Yentür, evli bir eğitimci olarak bilinmektedir. Yentür ayrıca üç çocuk sahibidir.

kaynakça:

  • cumhuriyet.com.tr, Murat Mücahit Yentür, erişim tarihi: 29 Ağustos 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi