Biyografi

Mustafa Mente Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Mustafa Mente kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, annesi babası kardeşleri kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mustafa Mente’den söz edeceğiz.

Mustafa Mente Kimdir?

  • Siyasetçi.

1975 yılında Adıyaman’da dünyaya gelen Mustafa Mente, lisans eğitimini 1999 yılında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Meslek hayatına Bayındır Holding’te başlayan Mustafa Mente, 2000 ile 2005 arasında TÜSİAD’da çalışmış; 2009 ile 2012 arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde genel sekreter yardımcısı olarak görev almıştır. ABD merkezli JE Austin Associates bünyesinde yatırım danışmanı olarak çalışan Mustafa Mente, sonrasında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda genel sekreter olarak çalışmalarda bulunmuştur. İyi derede İngilizce bilen Mustafa Mente, evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Mustafa Mente, siyasi kariyerine Gelecek Partisi bünyesinde devam etmektedir. Mustafa Mente hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • gelecekpartisi.org.tr, Mustafa Mente, erişim tarihi: 28 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi