Biyografi

Necati Doğru Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Eşi?

Necati Doğru kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, annesi babası kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Necati Doğru’dan söz edeceğiz.

Necati Doğru Kimdir?

  • Gazeteci.

1 Aralık 1945 tarihinde Ağrı Eleşkirt’te dünyaya gelen Necati Doğru, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. 1973 yılında Günaydın Gazetesi’nde çalışmaya başlayan Necati Doğru, sonrasında Sabah, Milliyet, Hürriyet ve Güneş gibi gazetelerin ekonomi departmanında da görev almıştır. Nisan 2010 tarihinde siyasi nedenlerden ötürü Sözcü Gazetesi’ne transfer olan Necati Doğru, bu zamana kadar ağırlıklı olarak ekonomi haberleri olmak üzere binlerce makale kaleme almıştır.

ABD’li iş adamı Elon Musk’a Jet Fadıl benzetmesi yaparak dikkatleri üzerine çeken ve çeşitli platformlarda tartışma konusu haline gelen Necati Doğru, Sözcü gazetesindeki köşesinde gündemdeki gelişmeleri yorumlamaya devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Necati Doğru hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, eşi kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Necati Doğru, erişim tarihi: 4 Temmuz 2022
  • eksisozluk.com, Necati Doğru (sayfa 4), erişim tarihi: 4 Temmuz 2022
  • pressinarrest.com, Necati Doğru (görseli), erişim tarihi: 4 Temmuz 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.