Biyografi

Nedim Türkmen Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Ne İş Yapıyor?

Nedim Türkmen kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, annesi babası kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Nedim Türkmen’den söz edeceğiz.

Nedim Türkmen Kimdir?

  • Gazeteci.
  • İş İnsanı.

1 Mayıs 1966 tarihinde Ordu’da dünyaya gelen Nedim Türkmen, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Aynı üniversite bünyesi de ”Vergi Hukuku” dersini veren Nedim Türkmen, aynı zamanda Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu Kamu Maliyesi bölümünde dersler de vermektedir. Nedim Türkmen, kendisine ait bir mali müşavirlik şirketinin kurucusudur. Türkmen, evlidir ve üç çocuk babasıdır.

İş insanı Nedim Türkmen, 2009’da Orduspor’un başkanı olarak seçilmiş; takımı iki yıl sonra Süper Lig’e çıkararak büyük bir başarı yakalamıştır. Ancak Orduspor, Süper Lig’e çıktığı yılın ertesi sezonunda küme düşmüştür. Orduspor, şu anda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele vermektedir.

Nedim Türkmen, bunların yanı sıra Sözcü gazetesinde köşe yazarı olarak görev yapmakta ve ekonomiyle ilişkin analizlerde bulunmaktadır. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Nedim Türkmen, gazeteciliğe Sözcü gazetesi bünyesinde devam etmektedir. İş insanı ve gazeteci Nedim Türkmen hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • wikipedia.org, Nedim Türkmen, erişim tarihi: 4 Temmuz 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.