Biyografi

Nedret Ersanel Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Kitapları?

Nedret Ersanel kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi eşi kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Nedret Ersanel’den söz edeceğiz.

Nedret Ersanel Kimdir?

  • Gazeteci & Yazar

22 Nisan 1967 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Nedret Ersanel, gazetecilik kariyerine 1990 yılında başlamıştır. Bu zamana kadar birçok kurum, kuruluş ve medya şirketinde çalışan Nedret Ersanel, Sabah, Star, Nokta Dergisi, Yenişafak Gazetesi ve Trend Dergisi gibi kurumlarda görev almıştır. Kariyerinde ayrıca haber müdürlüğü, muhabirlik, istihbarat şefliği ve köşe yazarlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Uluslararası ilişkiler, küresel güçler, önemli kişi veya kişiler, ticari bağlantılar, dış politika gibi konularda uzmanlaşmıştır. Nedret Ersanel, şimdilerde ise TVNET adlı kanalda yayınlanan ”Akıl Odası” adlı programda yorumculuk; Yenişafak Gazetesi’nde de köşe yazarlığı yapmaktadır. Evlidir ve yayınlanmış beş kitabı bulunmaktadır.

Kitapları

  • De-şifre: Amerikan Sistematiğinin Gizli Esasları,
  • Siber İstihbarat-Sanal ve Dijital Casusluğun Anatomisi,
  • Kara Otlar,
  • Pardes: Amerikan Ruhunun Menfaat Fihristi
  • Son Küresel Kart: Amerikan Turanı. (Prof.Dr. Hasan Köni ile birlikte)

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarına devam eden Nedret Ersanel, yorumları ve analizleri ile de dikkat çekmektedir. Nedret Ersanel hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • https://tr.wikipedia.org/wiki/Nedret_Ersanel, erişim tarihi: 5 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.