Biyografi

Murat Yeşiltaş Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Kitapları? Evli mi?

Murat Yeşiltaş kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı, daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Murat Yeşiltaş’tan söz edeceğiz.

Murat Yeşiltaş Kimdir?

  • Yazar.

Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Murat Yeşiltaş, yine aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Doktora eğitimini ise Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Murat Yeşiltaş, doktorasını tamamladıktan sonra Lancaster Üniversitesi Avrupa Çalışmalar ve Uluslararası Politika bölümlerinde, sonrasında Virginia Teknik Eyalet Üniversitesi Hükümet ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde eğitim almıştır. Sakarya Üniversitesi’nde doçentlik yapan Murat Yeşiltaş, şimdilerde ise Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde doçentlik yapmaktadır. Uzmanlık alanları ise siyasi coğrafya, Ortadoğu ve dış politika üzerinedir.

Bazı Kitapları

  • Avrupa’da PKK Yapılanması
  • Türkiye’de Ordu ve Jeopolitik Zihniyet
  • When Strategy Collapses: The PKK’s Urban Terrorist Campaign

Sosyal medya hesaplarından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Murat Yeşiltaş, yazarlık ve yorumculuğa çeşitli kurum ve kuruluşlarda devam etmekte; özellikle TRT Haber’de sık sık yayınlara katılmaktadır. Murat Yeşiltaş hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynaklar:

  • https://www.kitapyurdu.com/yazar/murat-yesiltas/51551.html, erişim tarihi: 5 Mart 2022
  • https://ui.asbu.edu.tr/tr/personel/doc-dr-murat-yesiltas, erişim tarihi: 5 Mart 2022
  • https://www.setav.org/yazar/murat-yesiltas/, erişim tarihi: 5 Mart 2022
  • https://www.instagram.com/yesiltasmrt/, erişim tarihi: 5 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi