Gülveda Özgür Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Evli mi?

Gülveda Özgür kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Gülveda Özgür’dens söz edeceğiz.

Gülveda Özgür Kimdir?

  • Muhabir.

Kırcaali’de dünyaya gelen Gülveda Özgür, küçük yaşında ailesi ile beraber Türkiye’ye göç etmek durumunda kalmıştır. Babası Bulgaristan’daki komünist-despot ve Türk karşıtı Jivkov rejimine karşı çıkmış ve bu nedenle tutuklanarak Belene Kampı’na sürülmüştür. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Gülveda Özgür, CNN Türk’te İran muhabirliği ve editörlük yapmış; 2010 yılında ise Habertürk’le anlaşmıştır. Gülveda Özgür, Habertürk’ün New York muhabiri olarak görev yapmaktadır. Aslen Bulgaristan Kırcaalilidir.

Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Gülveda Özgür, gündeme ilişkin meselelerde ABD eksenli gelişmeleri aktarmakta, konular hakkında görüşlerini Habetürk ekranlarından paylaşmaktadır. Gülveda Özgür hakkında merak edilen evli mi bekar mı, doğum tarihi ne gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

*http://kircalieu.blogspot.com/2013/01/haberturk-new-york-muhabiri-gulveda.html, erişim tarihi: 4 Mart 2022
*https://www.gazeteciler.com/haber/haberturke-cnn-turkden-transfer/169776, erişim tarihi: 4 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.