Nergis Kumbasar Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Nergis Kumbasar kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ayrıca Nergis Kumbasar’dan söz edeceğiz.

Nergis Kumbasar Kimdir?

  • Oyuncu.

25 Mayıs 1963 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Nergis Kumbasar, eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Nergis Kumbasar, ayrıca MEB’ten de mankenlik diploması almıştır. Bunun yanı sıra üniversite öğrencisi iken mankenlik yapmak için eğitimini yarıda bırakmıştır. Daha sonrasında ise ayrıca birçok dizi ve filmde rol almıştır. Nergis Kumbasar, özellikle Dokuzuncu Hariciye Koğuşu’ndaki Nüzhet rolüyle dikkatleri üzerine çekmiştir. 1989’da Mehmet Ali Erbil ile evlenmiş, bu evliliğinden 1995 senesinde Yasemin adlı bir kızı olmuştur ancak çift 1996 senesinde boşanmıştır.

2000 senesinde Eyvah Kızım Büyüdü adlı dizide Berna karakterine hayat vermiştir. Aynı zamanda 2007 yılında da Evimin Erkeği adlı dizinin de senaristliğini yapmıştır. Yetenekli oyuncu Nergis Kumbasar, öte yandan Kiralık Aşk adlı dizide Neriman İplikçi karakteriyle dikkat çekmiştir. Kumbasar, söz konusu dizinin ardından Nergis Zamanı adlı programı sunmuştur. Nergis Kumbasar aynı zamanda İyi Günde Kötü Günde adlı dizide Perihan rolünde oynamıştır. Bunun yanı sıra Exxen’de yayınlanacak Sihirli Annem adlı dizide Dudu rolünde oynayacaktır.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Nergis Kumbasar 1.75 m boyundadır ve 68 kilodur.

Instagram hesabından da paylaşımlar yapan Nergis Kumbasar, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Nergis Kumbasar hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir, ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.